9
Şub
2012
0

Sanatsal Kitap israfı 4 ya da “İyi ki doğdun Lincoln”

Bu gördüğünüz kitap kulesi Babilliler’in cennete ulaşmak için inşa ettiği yeni bir kule değil. Ama neden öyle düşündüğünüzü anlayabiliyorum.
Kule, Washington D.C.’deki Ford’s Theatre’ın hemen karşı kaldırımında yeni inşa edilen Ford’s Theatre Center for Education and Leadership (Ford Eğitim ve Liderlik için Tiyatro Merkezi) binasında yapılmış. Tiyatro merkezinde bu ay, Amerika’nın en babayiğit başkanlarından Abraham Lincoln’ın hayatı, ölümü ve efsanesi hakkında bir sergi yapacakmış. Müzenin ve öğrenim merkezinin en ilgi çekici bölümü bence bu kitap kulesi olacak. Lincoln hakkında yazılmış 15 binden fazla kitap kullanılmış burda ve kule zemin kattan 3. kata kadar çıkıyor.
Merkez kapılarını 12 Şubat’ta, Lincoln’ın doğum gününde açıyor. Grup gezileri de 21 Şubat’tan itibaren yapılabilecek.

Kaynak

  • öyle bir yazmışsın ki eda, 21 şubattan itibaren grup gezileri yapılabilecek diyince, hadi kalkın gidelim diyesim geldi. çok güzel ya, ne yaratıcı insanlar var allahım.

  • sergi bittikten sonra o kitapları ziyaretçilere hediye etseler güzel olurdu:)

  • Ziyaretçi olma şansımız bile yok ki:(

  • ben bilgileri veriym de, bakarsın aramızdan birileri bu ara amerikaya gidecektir filan… =( biz gidemesek bile başkası gider =((((

  • Bir an içim gitti. Şahane gözükse de kitaplarımın böyle bir işkence çekmesine kıyamam gibi geldi. Ama resmi büyültüp baktım da mutlular sanki.

  • En azından kesip biçmemişler o güzelim kitapları. Yalnız işgüzarın teki bunu itersem bir şey olur mu diyerek faciaya yol açmaz umarım. 🙂