19
Ağu
2013
0

Duvarlar boyunca kitap bizi bekliyor

Hayatta en çok sevdiğim şeylerden biri, kitabevlerinde saatlerce dolanıp, kâh yeni çıkan kitapları karıştırmak, kâh okuduğum dergilerden eksik kalanları tamamlamak, sevdiğim yazarların kütüphanemde hangi romanları eksik kalmış diye araştırmak, eğer etraf çok kalabalık değilse oradaki insanlarla ufak tefek edebiyat sohbetleri yapmak ve mutlaka ama mutlaka, o kitabevinden en az 3 (evet, başbakanımızı anıyoruz burada) kitapla çıkmaktır. İçim rahat etmez, gözüm arkada kalır aksi hâlde.

Favori kitabevlerim de var elbet, pek çoğu Beyoğlu’nda yer alan. Mephisto, Aziz Kedi, Robinson389, Pandora, Kırmızı Kedi… Hatırlıyorum da, Can Kitabevi kapanırken, Başucumuzda Kitap üyeleri olarak çok dertlenmiş, blogda da bu üzüntümüzü belirtmiştik. Edebiyat aşıkları olarak gücümüz yetmemişti orayı ayakta tutabilmeye, bozulmuştuk. Aynı hadisenin bir başka sevdiğimiz kitabevinin başına gelebilecek olması ise kanımızı dondurmaya yetiyor.

Sadede gelecek olursam, Robinson Kitabevi’nin internet sitesinde bir duyuru var bugün. Şu şekilde:

533202_581350961904256_975784180_n

Evet, RobKart’lar sizi bekliyor, ister kendinize alın, ister bir yakınınıza hediye edin. Bir de hashtag’imiz var: #robinsonadestek. Bu hashtag ile paylaştığınız twitler ve Instagram fotoğraflarını merakla bekliyoruz! Ayrıntılı bilgiye Rob389‘dan ulaşabilirsiniz. Hepinize edebiyat dolu, güzel günler.

Bu yazıları da beğenebilirsiniz

Giitme, giiitme, gitme kalll bu şehirdeeee…
Güle Güle Can Kitabevi
  • RÛZ

    güzellll…