11
Nis
2014
0

Teşekkürler Flipboard!

Şüphesiz ki insanların en sevdiği şey mutlu sürprizlerle şaşırtılmaktır. Bu nedenledir ki, bugün benim için gerçekten çok mutlu bir gün oldu. 🙂

Flipboard, çok sevdiğim ve kullanmaktan keyif aldığım bir içerik tüketme uygulaması, eminim siz de kullanıyorsunuzdur. Gerek yerli gerekse yabancı bir çok makaleyi, şahane bir tasarım ve akıcı bir arayüzle dakikalar içerisinde okumak mümkün. Hepimizin acı kaybı Google Reader’ın kapanmasından sonra Feedly ile beraber yıldızı daha da parlayan bu uygulama, geçtiğimiz günlerde artık Türkçe içerik desteği vereceğini duyurmuştu. Sevinmiştim ama çok da büyük bir haber gibi gelmemişti bana. Zaten ben takip etmek istediğim kaynakları eklemiştim ve sonuçta Türkiye de dijital dünyanın en hareketi ve yatırım yapılması gereken ülkelerinden biriydi.

Güncellemenin ardından bugün ilk defa Flipboard’un Türkçe içerikleri arasında gezinip kendi takip listemi genişletirken gayet tabii bir de “Kitap” kategorisine göz atayım dedim. Beklentim Radikal Kitap, NTV Kitap gibi haber kaynaklarını derli toplu bir arada göreceğim bir karma ile karşılaşmaktı. Sayfaları çevirdim ve bir anda içerik listesinin en tepesinde “Başucumuzda Kitap” ismini gördüm.

Şaşırdım önce, “Allah allah, bunu ben mi eklemiştim buraya ki?” diye kendime sordum, aptala bağladım. Bir heyecan bizim WhatsApp grubuna yazdım “Arkadaşlar siz de kontrol edebilir misiniz ben mi yanlış görüyorum acaba?!” diyerek. Sonra ofiste de bir iki arkadaşımda daha test ettikten sonra emin oldum.

Flipboard, 3 yıl önce minicik bir hobi olarak başlattığımız Başucumzuda Kitap blogunu, Türkçe olarak kitap ve edebiyat ile ilgili içerik sunan kaynaklar listesine dahil etmiş ve takip edilmesini okuyucularına önermişti.

Belki basit bir algoritma, belki gayet bilinçli bir seçim, belki de hiç bu kadar büyütülmemesi gereken küçük bir ayrıntı… Her ne sebeple olursa olsun listede blogumuzun adını görmek bizim için gerçekten de inanılmaz mutlu bir süpriz oldu.

Bu heyecanımı sizlerle paylaşmadan edemedim. Hem de bu vesile ile önce bunca zamandır yazdıklarımızı takip eden sizlere, sonra da bizi fark edip listelerinde yer veren Flipboard’a çok içten bir teşekkür edeyim dedim.

Seviyoruz sizi! 🙂

Bu yazıları da beğenebilirsiniz

“Hepimiz yeniden doğmalıyız, sonra bir daha ve bir daha…”
Bundle: Bir Demet Dijital Haber Kaynağı
  • Bugünün ennn güzel haberi ve görüntüsüydü bu <3 <3