11
Ağu
2014
0

babil.com ‘un tatlı jesti

İnternetten alışveriş bir kaç yıl öncesine kadar herkesin çekindiği bir konuyken artık beyaz eşyadan taze çiçeğe kadar her şeyi güvenle alabiliyoruz. Bankacılığın da internet alışverişini teşvik eden birçok uygulamasıyla ve indirim siteleriyle birlikte e-ticaret hiç olmadığı kadar güvenli ve popüler oldu.

Kitap alışverişi belki de bu konuda en çok tüketiciye (okuyucu demek daha güzel aslında) fayda ve seçenek sağlayan alanlardan bir tanesi. Güzel kampanyalar, indirimler derken internetten kitap almak neredeyse bir hobi haline gelmiş durumda.

Bu alanın en yeni aktörlerinden bir tanesi de babil.com oldu. Enteresan billboard reklamlarıyla öncelikle ilgimi çekmişlerdi. Edebiyat dünyasının en ünlü kahramanlarına “Ben de babil.com’dayım” dedirten bu reklamlar her ne kadar internette bulunması çok zor olsa da bir hayli ilgi çekiciydi 🙂

İngilizce, Almanca, Arapça ve daha birçok dilde kitaplara da rahatlıkla babil.com’dan ulaşabiliyorsunuz. Çocuk kitapları ya da klasikler arasından yaptıkları seçkileri de inceleyebilirsiniz.
Mart 2013’te temelleri atılan ve 2 Nisan 2014’te yayına başlayan babil.com bloglarla ilişkilerini güçlendirmekte bir hayli azimli olduğunu göstererek geçtiğimiz günlerde blogumuzun Twitter hesabından bize ulaştı. Zarif armağanları ve tatlı mektuplarını iletmek için iletişim bilgilerimizi talep etti ve bugün pazartesiye güzel başlama sebebimiz oldu.

1905 yılında Nobel Edebiyat Ödülü’ne layık görülen Polonyalı Henryk Sienkiewicz’in “Muzıkacı Yanko ve Kamyonka!” kitabından blogumuzun 4 kişilik ekibine tam 4 kopya gönderen babil.com kitabın yayınevi olan Papersense Yayınları ile aynı çatı altında çalışmakta imiş.

Kitapla ilgili ekibimizin değerlendirme yazılarına da en yakın zamanda yine buradan ulaşabilirsiniz.

Kişisel not: babil.com’la ilgili en hoşuma giden detay, e-kitabı olmayan kitapların altında, “bu kitabı e-kitap formatında görmek isterseniz yayıncıya bu talebi iletmemiz için burayı tıklayınız” fonksiyonu oldu.

babil.com hoşgelmiş, sefalar getirmiş. Uzun ve başarılı bir ömür dileklerimizle!

Bu yazıları da beğenebilirsiniz

3 Kitap. 2 Şehir. 1,5 Ay ve 1 Calibro.
Paris’te bir kitabevi
Amazon Türkiye ve düşündürdükleri
Çocuklar için kitapçı
  • Babil.com birçok blogggerı sevindirdi , sağ olsunlar , beni sevindirmeye llayık görmediler :))

  • Babil.com’a bir blogda rastladım, biraz araştırayım dedim,sizin blogda da denk geldi:)
    Şans vermekte fayda var sanırım:)

  • @beyza aydin baser Şu an elimde bir kaç kitap var ama bundan sonraki ilk siparişimi kesinlikle babil.com’dan vereceğim ben de 🙂 Denenmeli.