30
Ağu
2015
2

“Hepimiz yeniden doğmalıyız, sonra bir daha ve bir daha…”

Bernard Shaw’un ünlü sözüyle selamlıyoruz sizi, 2011 yılının Mayıs ayından sonra bir kez daha.

2015 yılının da son aylarına doğru hızla ilerlerken, dönüp geçen dört seneye bakmak ürkütüyor beni açıkçası. Dört dakikada bile çok şeyin değişebildiği bir hayatı yaşıyorken koskoca dört senenin muhasebesini vermek çok da içimden gelmiyor.

Ama şunu çok iyi biliyorum ki; biten aşkların, değiştirilen şehirlerin, seyredilen filmlerin, edilen kavgaların, hayal kırıklıklarının, sevinç çığlıklarının, terfilerin, iş değiştirmelerin, büyümelerin, düğünlerin, göbek atmaların, çok çok sarhoş olmaların, ıssız bir yolda gecenin bir vakti yürümelerin, Belgrad Ormanı’nın, Validebağ Korusu’nun, Bebek Sahili’nin, Cihangir’de sessiz bir kafede oturmanın, Bahariye’nin, Moda Çay Bahçesinin, yeni insanlarla tanışmaların, bazılarıyla vedalaşmaların, iş yerinde deli gibi sıkılmaların, sabaha kadar bilgisayar başında pineklemelerin, en sevdiğin şarkıyı milyon kez dinlemelerin, yanakların ağrıyana kadar gülmelerin, kimselere söylemeden ağlamaların ve başımızdan geçen onlarca şeyin arka fonunda biz hep okuduk.

Tek dostumuz kitaplarmış gibi okuduk. Bizi oradan alsın, uzak bir yere götürüp bıraksın diye okuduk. Bize bir şey öğretsin diye okuduk. Kafamızı boşaltsın diye okuduk. Metrobüs çok sıkışık diye okuduk. Kahvemize eşlik etsin diye okuduk. İçimize dokunan cümlelerin altını çizelim diye okuduk. Birbirimize anlatalım diye okuduk. Bizi mutlu ettiği için okuduk.

Yani anlayacağınız, her ne kadar blogumuzu başı boş bırakmışız gibi gözüksek de, hayat sağlı sollu başımızdan geçerken Başucumuzda Kitap ekibi olarak biz yine elimizden kitabı hiç düşürmedik. Eh, bu nedenle de blogumuzu tekrardan düştüğü yerden kaldırmak için yeni bir heyecana ihtiyaç duyduk ve blogumuzun tasarımını ve altyapısını tamamen yenilemeye karar verdik.

Biraz uzunca süren bu yenilenme çalışmalarından sonra, bugün karşınızda yeni tasarımımız ile boy gösteriyoruz.

Biz okumaya devam edip okuduklarımızı yazarak sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz. Umarız ki siz de bizi okumaya ve hayatımızın bir parçası olmaya devam edersiniz. 🙂

Sevgilerimizle!

Bu yazıları da beğenebilirsiniz

Teşekkürler Flipboard!