15
Eyl
2015
2

Bir kalem, bir silgi almaya vaktiniz var mı?

Son zamanlarda umutla bekleyip destek verdiğimiz barış sürecinin askıya alınması ve hatta insanlığa sığmayacak olaylar yaşanıyor olması biz blog yazarları kadar sizleri de üzmüştür sanırım. Yine de böylesine karanlık bir dönemde iyi şeyler yapmaya çalışan, ‘aman önce sen kendini kurtarmaya bak’ demek yerine daha zor koşullarda yaşama tutunmaya çabalayanlara destek olanlar da var. İşte bunlardan bir tanesi de Küçük Arkadaşım’ın başlattığı ‘Bir Kalem Bir Silgi’ kampanyası.

Olay çok basit: Yıllardır Doğu’daki zorlu yaşam koşullarını, bu koşullarda okumaya çalışan miniklerin mücadelesini bilmeyenimiz yok. Yalnız bazen bu konularda ne kadar içlenip dertlensek de (ve kimimiz yazdığı bir Facebook iletisi yada attığı tweetlerle konuya ilgi çekmeye çalışsa da) hayatın karmaşası içinde diğer sorunlara karışarak eriyip gidiyor bütün endişemiz.

Bunun yerine, bugün (veya 30 Ekim’e kadar) bir kırtasiyenin önünden geçerken birkaç ufacık malzeme alarak minik kalpleri kolayca mutlu edebilirsiniz. Liste şöyle:
3 adet kurşun kalem,
1 adet kırmızı kalem,
1 adet kareli ve 1 adet çizgili defter,
1 adet silgi,
1 adet kalemtraş

İstenilen ne daha fazla ne daha eksik çünkü önemli olan her çocuğa eşit miktarda malzeme ulaşması. Bu aldığınız malzemeleri bir zarfa koyup Küçük Arkadaşım veya Yusuf Erol adına olmak üzere Fulya Mah. Mevlüt Pehlivan Sok. No 12 Multinet Plaza Şişli / İstanbul gönderiyorsunuz. Hatta içine kısa bir not yazarsanız çok daha güzel ve anlamlı olabilir katkınız.

Sizden kilometrelerce uzakta ve imkanları oldukça kısıtlı çocukları mutlu etmek işte bu kadar kolay. 5-10 dakikanızı ayırın yeter. Başucumuzda Kitap ekibi olarak sizden naçizane ricamız kampanyayı olabildiği kadar çok insana iletebilmeniz.

Şimdiden herkese çok teşekkürler!

 

1-2  11-3

Bu yazıları da beğenebilirsiniz

Cumhuriyet Kitap Kulübü, Üye No: 4231
Yarım Bıraktıklarım
Okuduğu için yazmaya özenenleriz biz..