Yazarlar Hakkında

Mert Şenyuva

1987 İstanbul doğumlu. Bahçeşehir Üniversitesi'nde önce Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler sonra da Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi okudu. Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri firmasında Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışıyor. Kendini bildi bileli kitaplar hayatındaki en büyük mutluluk ve eğlence kaynağı.
Yazıları için tıklayın
facebooktwittergdlremail

Gülşen Çetin

1986 Kasım'ında karlı Ankara'ya kel bir bebek olarak geldi. Oğlan çocuğu sanılmanın üzüntüsünü 3 yaşında hikaye kitapları okumaya başlayarak atlattı. Aile romanları, fantastik seriler ve gizli eğlencesi olarak genç/yetişkin romanlarını seviyor. Yetişkinliğinde yurtdışında gittiği her şehirden kitap toplamak ve e-kitapları bilgisayarına depolamak gibi alışkanlıklar edindi.
Yazıları için tıklayın

Eda Utku

Blog'un bilimkurgu işleri müdürü. Bir gün herkes Ursula Le Guin okusun diye uğraşır, Ender serisini beğenmeyenle küser. Harry Potter konuşmaktan bıkmaz, her yıl seriyi baştan sona bir daha okur. Sosyal medyanın gücüne ve güzel hikayelerin gerçek olabileceğine inanır.
Yazıları için tıklayın

Doğacan Doğan

1987 İstanbul doğumlu, ancak çocukluğunu Bodrum'da küçük kara bir balık olarak geçirdi. Okumayı söktüğü yaştan beri, yani 24 yıldır "iyi bir okur olma" gayretinde. En sevdiği yazarlardan birkaçı: Ursula K. Le Guin, Raymond Carver, Mikhail Bulgakov, Alejandro Zambra, Tomris Uyar ve Vüs'at O. Bener. Bir şiir olabilse, Edip Cansever'in Ölü Nokta şiiri olmak isterdi.
Yazıları için tıklayın

Berfu Kızıltan

İlk hayran olduğu roman Kediler Kralı Karbonel ile yeni dünyalar keşfetmenin keyfini tattıktan sonra hiçbir şey aynı olmadı. Sık sık kitapçılarda kaybolmasından ve kendinden üçüncü tekil şahıs olarak bahsetmesinden arta kalan vakitte toplumsal hafızanın devlet-azınlık ilişkisindeki yeri üzerine doktora yapıyor ve Traveling Kingfisher adlı fotoğraf bloguyla ilgileniyormuş. Şu an Londra­ – Oxford ekseninde bulunsa da bunun son durağı olmadığı her halinden aşikar. "Ne yazsa okurum" dediği kişilerden birkaçı: Doris Lessing, Hermann Hesse, Ursula K. Le Guin, Hasan Ali Toptaş ve Murathan Mungan.
Yazıları için tıklayın
twitter